Епіпремнум Голден Потос

315.00грн.

  • Модель: r0002
  • Наявність: В наявності

Теги: рослини, епіпремнум

Епіпремнум (Epipremnum)

Епіпремнум – невеликий рід вічнозелених ліан, що налічує близько 25 видів сімейства ароїдних, поширених у тропічних лісах Азії та Полінезії.

Епіпремнум є плетистою ліаною, яка карабкаеться вгору за допомогою повітряного коріння, дуже близька до філодендронів. На батьківщині рослини високо піднімаються стовбурами дерев - до 15 м. В умовах кімнат ростуть дуже швидко, часто простягаючись по стінах всієї кімнати. Листя серцеподібне, шкірясте, блискуче, яскраво-зелене або ряболисте. У ряболистих форм з'являються різноманітні малюнки у формі плям або смуг. Суцвіття можна побачити лише у природі, у кімнатних умовах сциндапсуси не цвітуть.

Рослина використовується як ґрунтопокривна або як ампельна для вертикального озеленення балконів та терас, фітостін, вітрин магазинів, фойє та зимових садів.

Догляд за епіпремнумом

Освітлення.
Епіпремнум маловимогливий до освітлення і росте навіть у притіненому місці. Однак занадто темне місце призводить до того, що листя стає абсолютно зеленого кольору і їх зростання припиняється. Але і під впливом прямих сонячних променів листя стає бляклим, швидко старіє і опадає. Найкраще місце для епіпремнуму – це 0,5-2 м від добре освітленого вікна.

Температура.
Протягом усього року сциндапсус зростає за кімнатної температури, яка не повинна опускатися нижче 15 °C. Взимку при температурі 15-16 ° C рослина відпочиває. Сильно страждає від протягів.

Полив.
Епіпремнум не любить рясного поливу, його слід поливати помірно. В іншому випадку листя втрачає декоративність (з'являються темні плями) і нерідко відбувається загнивання коріння. Субстрат між поливами повинен трохи підсихати. Взимку поливають рідше але, не допускаючи пересихання ґрунту. Поливати необхідно відстояною водою кімнатної температури.

Вологість повітря.
Рекомендуються регулярні обприскування 2-3 рази на тиждень. Для обприскування слід використовувати тільки м'яку воду, інакше на листі утворюються плями. Один раз на тиждень листя потрібно протирати вологою ганчірочкою для видалення пилу.

Підживлення.
Епіпремнум не потребує великої кількості добрив. У період активного росту з квітня до жовтня рослину підгодовують кожні 2-3 тижні рідким добривом для кімнатних рослин. Взимку, якщо рослина міститься у прохолодному приміщенні, підживлювати не варто. Якщо міститься у теплій кімнаті, удобрюють невеликою порцією 1 раз на місяць.

Пересадка.
Молоді рослини пересаджують щорічно навесні, потім через кожні 2 роки в пухкий ґрунт, складений з дернової та листової землі, торфу та піску (2:2:1:1). Або використовують готову земляну суміш для декоративно-листяних рослин. Горщики при посадці і пересадці не повинні бути великими, тому що при надлишку неосвоєного корінням землі рослина може загинути від закисання ґрунту. На дно горщика закладають хороший дренаж для того, щоб земляний ком не перезволожувався.

Розмноження.
Легко розмножується епіпремнум верховими та стебловими черенками (шматок стебла з 2-3 листками). Черенки швидко укорінюються у воді або у вологому піску при температурі 22-25 °C. Після укорінення їх висаджують по кілька штук у невеликі горщики. Для того, щоб рослина краще кустилася, довгі стебла прищипують.

Шкідники.
Найчастіше епіпремнум (сциндапсус) пошкоджують щитівки, тріпси, червоні павутинні кліщі. Вони поселяються з обох боків листя, яке потім деформується, жовтіє і відмирає. Спочатку за допомогою змоченого в мильному розчині тампона видаляють механічним шляхом паразитів. Обмивають рослину теплою водою за допомогою душу. Потім проводять обробку листя спеціальними препаратами, наприклад актелліком.
Параметры
Длина 20-25см
Диаметр 12см

Написати відгук

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре